Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Jak začít tvořit obrazy

Diamantové malování je kreativní koníček a nový trend v kreativním trávení volného času. Diamantové malování obrazů je forma umění, která umožní každému stát se profesionálním umělcem a nejsou třeba žádné zkušenosti. Jde o vytváření obrazů pomocí diamantů, které vypadají jako malé kamínky a které se lepí na plátno. Postupně lepíte jednotlivé diamanty na plátno a vytváříte originální umělecké dílo. Výsledkem jsou vizuálně oslnivé mozaikové diamantové obrazy, které se třpytí, lesknou a září!

Je to skvělý koníček, u kterého se můžete odpočinout. Jakmile obraz dokončíte, můžete si ho pověsit v jakékoliv místnosti a stane se z něj krásná dekorace.

Diamantové malování je velmi jednoduché a zvládne ho každý. Dostanete sadu, která obsahuje vše, co budete potřebovat. Připravíte si samolepící plátno s předtištěným motivem, na které budete lepit diamanty. Dále si připravíte z naší sady pero, misku na nabírání diamantů, voskovou hmotu pro snadné uchopení diamantů a sáčky s diamanty. Každý sáček má unikátní symbol a tento symbol je také na plátně. Vyberte si na plátně symbol, kterým chcete začít a najděte si sáček s odpovídajícím symbolem. Diamanty ze sáčku vysypejte do misky na diamanty. Vezměte pero, naberte perem malé množství voskové hmoty a poté naberte perem diamant. Umístěte diamant pomocí pera na odpovídající symbol na plátně. Postup opakujte, dokud nebudete mít na plátně umístěny všechny diamanty pro všechny symboly. Sledujte, jak vzniká vaše originální mistrovské dílo. Podrobné pokyny najdete také v našem tištěném návodu, který je součástí každé sady.

Podívejte se na video, co je diamantové malování

Postupujte podle našeho podrobného návodu a vytvořte si krásný obraz diamantového malování

1

Připravte si sadu diamantového malování. Součásti sady jsou malé sáčky s diamanty.

2

Na každém malém sáčku s diamanty je kód. Součástí sady jsou dále znovupoužitelné sáčky a lepítka se symboly.

3

Najděte si na plátně kód a symbol. Poté si najděte kód na malém sáčku a diamanty přesypejte do znovupoužitelného sáčku a přilepte správný symbol. Znovupoužitelné sáčky lze snadno uzavřít a používat opakovaně. Orientace podle symbolů na znovupoužitelných sáčcích je pohodlnější a rychlejší.

4

Odlepte kousek průhledné fólie ze samolepícího plátna.

5

Vyberte si symbol, kterým chcete začít a na který chcete přilepit diamanty.

6

Najděte si symbol v legendě na plátně.

7

Najděte sáček se symbolem, který odpovídá symbolu na plátně.

8

Nasypejte diamanty ze sáčku do misky na nabírání diamantů.

9

Vezměte pero a naberte koncem pera voskovou hmotu.

10

Pomocí pera naberte diamant z misky. Vždy perem uchopte diamant za jeho špičku, abyste mohli na plátno přilepit diamant kulatou spodní stranou.

11

Umistěte diamant na odpovídající symbol na plátně.

12

Až budete hotoví, zarámujte si své mistrovské dílo a pověste si ho na zeď.

TIPY navíc

  • Pro začátečníky je vhodnější menší rozměr obrazu 40x50 cm. Vyberte si motiv, který se vám líbí a ten si objednejte.
  • Než začnete tvořit obraz diamantového malování, připravte si všechny položky ze sady a ukliďte si pracovní prostor.
  • Plátno by mělo být umístěno na větším rovném povrchu, aby se vám dobře pracovalo.
  • Neodlepujte průhlednou fólii z celého plátna najednou. Pokud byste celou fólii odlepili z plátna, potom se může prach a nečistoty dostat na lepkavou vrstvu plátna. Průhlednou fólii doporučujeme postupně odlepovat, jak budete postupně lepit diamanty na plátno.
  • Doporučujeme začít lepit diamanty v horní části. Když budete začínat v horní části a poté pokračovat dále, plátno nebude klouzat po povrchu, na kterém pracujete.
  • Pokud se náhodou spletete a umístíte diamant na špatný symbol na plátně, můžete použít pinzetu, která je součástí sady a diamant odlepit.
  • Místnost, ve které budete pracovat na diamantovém malování, si osvětlete, abyste viděli symboly.
  • Při nalepování diamantů na plátno nevyvíjejte příliš velký tlak. Nanášení diamantů na plátno by mělo být snadné. Diamanty se díky samolepícímu plátnu lepí samy.
  • Pokud chcete urychlit nalepování diamantů a chcete nalepit několik stejných diamantů najednou podle symbolů, můžete použít jednu ze dvou násad na pero, které dodáváme v každé sadě.