Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Diamondi pomáhá

Nejpřímočařejší cesta ke štěstí a spokojenosti je pomoc ostatním. Skutečně - pokud se zeptáte někoho, jaký pocit má, když někomu nezištně pomůže, bude většina odpovědí obsahovat slova radost, spokojenost, štěstí.

Ještě lepší je, když je nějaká prospěšná činnost a pomoc druhým na pravidelné bázi. Například pomoc ve formě nějakého pravidelného menšího obnosu, který darujete někomu, kdo to opravdu potřebuje.

My jsme se rozhodli jít cestou pravidelné pomoci pro Mobilní hospic Ondrášek. Jak? A proč?

Z každé objednávky posíláme příspěvek
pro Mobilní hospic Ondrášek

Mobilní hospic Ondrášek

Okolo nás je spousta potřebných lidí - sirotci bez rodičů, matky samoživitelky, lidé bez střechy nad hlavou, lidé trpící různými nemocemi nebo po devastujících úrazech. Je jisté, že se každý může velmi rychle ocitnout v nepříjemné situaci. Naštěstí naprostá většina z nás dožije bez takovýchto neštěstí.

Jednomu se ale nevyhne nikdo - každý zestárneme. Pokud nás nečeká nějaký předčasný skon, ocitneme se postupně v situaci, kdy se neobejdeme bez pomoci rodiny či přímo specializovaných odborníků.

Péče o nevyléčitelně nemocné a zestárlé členy rodiny může být ale velmi vyčerpávající. Kdo jste v situaci, kdy takovou péči poskytujete víte, jak je to náročný úkol. A nejde jen o to, kolik času a sil to vyžaduje. Jde také o to, že občas situace vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti, které pečovatel z okruhu rodiny prostě nemá.

Mobilní hospic Ondrášek disponuje lékaři, sestrami a dalšími odborníky na paliativní péči. Zdravotní sestry a lékaři se speciálním paliativním vzděláváním jsou neustále školeni tak, aby vznikl vysoce kvalifikovaný tým, včetně sociálních pracovnic, psychologů, psychiatrů, duchovních, ale také celé řady dobrovolníků. Ondrášek tak může pomoci jak paliativním pacientům, tak i členům rodiny, kteří občas potřebují povzbuzení a útěchu.

V Ondrášku sice pracují i dobrovolníci, ale není to klasická dobrovolnická organizace. Jsou to profesionální poskytovatelé paliativní péče. Ta ovšem není dostateč- ně hrazena státem. Jde o obecně prospěšnou společnost, která kromě státní podpory potřebuje i podporu z řad široké veřejnosti.

Ano, samozřejmě, že jde o peníze. Ale zatímco v komerčních projektech jde o zisk a výdělek, tady jde o zajištění potřebné pomoci a péče. A každá, i jen zčásti dobrovolnická činnost, je financována z darů ochotných a štědrých lidí, kteří nelitují toho, že jejich pomoc jde konkrétním lidem za konkrétním účelem. Mezi dárce se může zařadit každý. Včetně Vás, našich zákazníků, protože i z Vašeho nákupu jde určitá částka na finanční pomoc.

V Diamondi jsme se rozhodli jít ověřenou cestou malé, ale zato pravidelné pomoci. Vězte, že kdykoli něco na našem e-shopu koupíte, vždy vždy nějakou část platby za Vaši objednávku posíláme na účet mobilního hospicu Ondrášek. K radosti ze samotného diamantového malování si tedy můžete přidat i radost z dávání, které má opravdový smysl.

Přijde Vám nedostatečné posílat pár korun z každého nákupu? Nic Vám nebrání být štědřejší - jděte na web https://www.mhondrasek.cz/cz/jak-nas-podporit a zjistěte, jaký způsob podpory je pro Vás nejvhodnější.

Ověřte si, že stará moudrost má pravdu, když říká, že více štěstí je v dávání než v přijímání. A pokud navíc víte, že Váš dar Vám ten obdarovaný člověk nemůže vrátit, bude Vaše radost ještě o to intenzivnější.